Otnice Open 2016
30.09.2016

Otnice Open 2016, 27.8.2016

13. ročník tenisového turnaje čtyřher Otnice Open 2016 je úspěšně za námi. Turnaj se odehrál poslední srpnovou sobotu za krásného slunného počasí na vyčištěných kurtech ve sportovním areálu v Otnicích. Pro velký zájem o start na turnaji byli upřednostněni hráči tenisové soutěže PSDROT-JMK. Naše tenisové družstvo se této soutěže úspěšně účastní již dlouhých 15 let a v letošním roce obhájilo celkové vítězství.
Celkem se turnaje zúčastnilo 16 dvojic z 15 tenisových oddílů JMK. Kromě vysokého zájmu o účast na této sportovní akci se také zvýšila tenisová úroveň celého turnaje. Můžeme s radostí konstatovat, že ve startovním poli nebylo slabých soupeřů. Aby o sportovním úspěchu nerozhodoval jen šťastný los, byly přihlášené páry rozděleny do 4 skupin po 4 účastnících a nasazeni 4 vítězové z dob minulých.

Jmenovitě:
Skupina A: Bubla Jaroslav st. – Bubla Jaroslav ml., Otnice
Skupina B: Doležel Zdeněk – Mráz Igor, Velešovice
Skupina C: Filip Jiří ml. – Kramář Jiří, Rousínov
Skupina D: Salajka Jaroslav ml. – Šebeček Marek, Otnice

Po krátké prezentaci a úvodním slovu pořadatele turnaje, byla první utkání zahájena v 9 hodin. Základní skupiny rozhodly pouze o nasazení dvojic do osmifinále, které nepřineslo, žádné překvapení. Osm nejsilnějších párů postoupilo do čtvrtfinále, kde Otnice měly tři zástupce. Tenisové boje nejlepší osmičky nabídly spoustu výsledkových zvratů. Ukázaly krásu tenisu v podobě nevyrovnanosti respektive vyrovnanosti jednotlivých dvojic či tíhu okamžiku v koncovce zápasů, která tradičně dolehla na některé jednotlivce.
Kolem 4 hodiny odpoledne byli známi všichni čtyři semifinalisté. Ani v jednom semifinálovém duelu nedošlo k dramatické koncovce nebo zásadnímu trháku, což se nedá říct o utkání o 3. místo. V souboji o bronz překvapila nápaditě hrající dvojce Čarvaš a Procházka z Lelekovic defenzivně hrající rodinné duo Duchoslav st. a Duchoslav ml. z brněnských Vinohrad ofenzivní smrští. Skvěle podávající Procházka a na síti čarující Čarvaš brzy vedli 5:0 a v utkání zaslouženě zvítězili 6:2. Bylo to nejhezčí utkání celého turnaje.
V předpokládaném finále na sebe narazily dvě nejlepší dvojice dne. Své kvality potvrdili strojově přesně hrající, věkem nelimitovaní ,,sourozenci,, Bublovi st. a ml., když jasně přehráli opatrně hrající do té doby nechybující, leč již stárnoucí deblový pár Doležela a Mráze z Velešovic. Výsledkem 6:3 celý turnaj opanovali a bez jediné porážky obhájili loňské vítězství, které bylo již jejich celkově třetí.
Turnaj byl ukončen v podvečerních hodinách slavnostním vyhlášením výsledků a dekorováním čtyř nejlepších párů turnaje, které obdržely krásné poháry a věcné ceny.
Skvělé občerstvení zajistil p. Ladislav Zedníček na stánku Pod Plechem. Celkem se odehrálo za 9 hodin, v rámci 40 utkání, více než 360 klasických setů.

Fotografie a historii celého turnaje Otnice Open si lze prohlédnout na sokolském webu www.tj-sokol-otnice.cz

Jsem rád, že se turnaj povedl a nikomu se nic nestalo.
Většina startujících odcházela s dobrou náladou a příslibem účasti na turnaji i příští rok.

Vítězům gratuluji a všem děkuji za účast.

za TO Otnice, pořadatel Jaroslav Salajka ml.