Verze pro tisk
  TJ Sokol Otnice  
   
 
Aktuality
Nejnovější
Anketa
žádná anketa
Návštěvy
Celkem: 64107
Dnes: 0
Administrace
Administrace Administrace
WebMail WebMail
Články - OTNICE OPEN 2009
18.10.2009

V závěru letní tenisové sezóny “sobota 29. srpna,, se měl uskutečnit 6. ročník tenisového turnaje čtyřher OTNICE OPEN 2009. Předpověď počasí nevěštila na víkend nic dobrého, přesto se do otnického sportovního areálu sjelo více jak 35 hráčů odhodlaných hrát tenis i za nepříznivého počasí. Po několikahodinovém vyčkávání “Pod Plechem u Leony,, byl ředitel turnaje nucen dát hlasovat o náhradním termínu. Svou schopností organizační improvizace dokázal, aby většina přítomných kývla na nedělní ráno, které svým krásně letním, pro tenis však až parným počasím, prověřilo fyzickou připravenost pouze 22 dostavených hráčů. Byli mezi nimi i starší hráči (pan Bubla, pan Gajarský) u kterých bylo jisté, že pokud se propracují po skupinách i do vyřazovacích bojů, čeká je pěkná porce gamů, které je budou stát spoustu sil, proto nikdo z přítomných účastníkům nedával těmto hráčům velké šance na vítězství. I přesto jim patří vyseknout poklonu, že se turnaje zúčastnili a dohráli jej se ctí.

Turnaj navštívila celá řada nových tváří - jak z okresu Vyškov tak i blízkého Brna. Jmenovitě Krejčíř Lukáš - Piják Michal, Vodárek Richard - Zaplatil Radek kteří především sbírali turnajové zkušenosti, nebo zkušení borci Vavříček David - Zeman Pavel, kteří chtěli bojovat o mety nejvyšší. Dále tradiční účastníci v podobě „kopečkářů“ z Vinohrad a „opilců“ z Velešovic.

Po krátké prezentaci a výkladu pravidel, byly jednotlivé dvojice hráčů rozlosovány do dvou skupin, ve kterých byly nasazeny vždy dva páry. Favoritem skupiny A byli dvojnásobní vítězové otnického turnaje Bubla Jaroslav – Pantok Tomáš a loňští finalisté Čarvaš Vít a Vrbacký Pavel z Lelekovic. Nasazené dvojce do skupiny B byly domácí Salajka Jaroslav ml. – Šebeček Marek a Doležel Zdenek – Mráz Igor z Velešovic, kteří byli pasováni do role „černého koně“ turnaje. V utkáních ve skupinách hraných na jeden klasický set nedošlo k žádnému velkému překvapení a vzešly z něj dvě předpokládané čtvrtfinálové čtveřice.

V následném pavouku „play – off“ stojí za zmínku čtvrtfinálový zápas mezi favority (Bubla, Pantok) a zkušenými (Vavříček, Zeman). Obhájci titulu již prohrávali 3:5 a 0:40 a byli tedy míček od vyřazení, od tohoto stavu však nezkazili ani míč (snad náhoda či zkušenosti, kdo ví ?) a utkání obrátili ve svůj prospěch! V ostatních čtvrtfinálových bojích k žádnému dramatu nedošlo a do semifinále se dostaly další tři předpokládané nejvýše nasazené páry.

V prvním semifinálovém deblu se opět jako loni potkaly dvě domácí dvojce (Salajka ml., Šebeček M.) vs. (Bubla, Pantok), kteří opět ze zápasu vyšli vítězně (4:6). V tomto vyrovnaném utkání paradoxně nerozhodoval tenisový um a technika první zmíněné mladší dvojce, ale tenisová chytrost a předvídavost staršího zkušenějšího páru. Druhé semifinále bylo jednostrannou záležitostí, celé utkání měla v režii dvojce z Velešovic (Doležel, Mráz), která v odpočinkovém tempu přehrála duo z Lelekovice (Čarvaš, Vrbacký) poměrem (6:2).

Turnaj vyvrcholil podvečerním finále, ve kterém pokračovali „ranaři“ z Velešovic ve své normě maximálně tří prohraných her na zápas, proti jejich drtivému tlaku a přímočarému tenisu nenašel zkušený pár (Bubla, Pantok) žádnou protizbraň. Velešovice tak opanovaly celé utkání a triumfovaly poměrem (6:3). Turnaj tak zakončily s úctyhodnou bilancí gamů 48:10 a po dvojicích Josef Gajarský - Vladislav Růžička (2004), Ladislav Jůn ml. – Jan Mrňka (2005), Jaroslav Salajka ml. – Marek Šebeček (2006) a Jaroslav Bubla st. – Tomáš Pantok (2007 i 2008) se zaslouženě stali dalšími vítězi závěrečného turnaje sezóny OTNICE OPEN 2009 Doležel Zdenek a Mráz Igor. Po předchozích 5 letech, kdy turnaj vždy úspěšně rozehráli a po požití alkoholu vždy nepostoupili ani ze skupiny, nás letos příjemně překvapili jak svým uceleným vyrovnaným tenisovým projevem tak svou abstinencí. Gratulujeme !!!

Utkání o třetí místo se na rozdíl od finále neslo spíše v přátelském duchu a bronz si v něm zajistil bezchybnou hrou domácí pár (Salajka, Šebeček) když porazil pár (Čarvaš, Vrbacký) v poměru (6:3).

Na závěr patří poděkovat jak zúčastněným sportovcům, kteří hráli všechna utkání „fair – play“ a přislíbili účast i příští rok, tak i pořadatelům, kteří zvládli turnaj po stránce organizační na 100% a paní Leoně Levákové, která zajistila občerstvení a svými výroky harmonizovala celý turnaj. Děkujeme – TO Otnice.


Salajka Jaroslav ml.Diskuze k článku
18.10.2017 14:55 - GymGuyBygiem (89.238.176.132)
An average Swedish therapeutic massage is good, but something more powerful and focused just like a Sports massage could work even better. You do not even need going to a gym to get your sweating sesh in, here\'s it works fat burner reviews a quickie workout I really do just about anyplace. Turning to a smoothie for one of meals is a great way to jumpstart your metabolism also to kick your digestive system into overdrive.
\" Causes of Food Poisoning\" U.S. Department of Health & Human being Services, n.d. Web. The products name Reg-Enor, but I must be on a diet during the use of the liquid,as a no fruits which has fructose,no sugar,nuts, dairy,no alcohol,and toasted bread,but no limit of food section lavender oil anti aging. Dandelion can assist in improving digestive function, and being properly hydrated is linked to everything from a healthy metabolism to energy and good pores and skin health.
Consult your doctor before using any health treatment, including herbal supplements and natural remedies, and tell your doctor if you have a significant medical condition or are taking any medications. From the great technique for detoxing the bowel and liver. Making healthy alternatives green warrior protein smoothie such as this will really help you to eliminate waste that you were recently ingesting, and get the body to a much cleaner and more healthy point.
This, in turn, will help the body to eliminate out toxins all on its own. Many diets promote purifying and detoxification. Exercise and meditation help maintain a healthy body. While there is no such thing as a one-day miracle diet (or any magic healthy snacks for weight loss pill to meeting your bodyweight loss goals), it could be useful to hit the reset button following the holidays, giving you a little thrust towards sensing better stat and making healthier long-term decisions.
We are not going to discuss external detoxification here. An average Swedish therapeutic massage is good, but something more intense and focused such as a Sports massage can work even better. You do not even need going to a gym to really https://1i1.me/40 get your sweating sesh in, here\'s a quickie workout I really do just about anyplace. Embracing a smoothie for just one of your meals is a great way to jumpstart your metabolism and to kick your digestive tract into overdrive.

zpět na články

© 2014 TJ Sokol Otnice, created by Horak.cx