Otnice Open 2017
27.08.2017

Otnice Open 2017, 26.8.2017
Letošní ročník tenisového turnaje čtyřher Otnice Open 2017 je již minulostí. Tento 14. ročník se tradičně odehrál poslední srpnovou sobotu 26.8.2017 ve sportovním areálu TJ Sokolu Otnice. Po celou dobu panovalo na tenisových kurtech velice horké počasí, což činilo turnaj pro některé hráče velice náročným.
Opět i letos byl o turnaj velký zájem z řad tenisové komunity JMK, a proto byli upřednostněni nejprve otničtí hráči a zástupci dlouhodobé tenisové soutěže PSDROT-JMK, které se náš tenisový oddíl úspěšně účastní 16 let. Turnaj byl omezen pro start 16-ti dvojic, ale z důvodu pozdního přihlášení dvou otnických párů byla udělena výjimka a turnaj rozšířen na 18 družstev. Hrálo se systémem tří skupin po šesti párech, každá na jednom dvorci. Po rozlosování, výčtu pravidel a přivítání všech účastníků pořadatelem turnaje, byla první utkání zahájena v 9 hodin. Na kurty nastoupily nasazené páry ze všech tří skupin, jmenovitě:

Skupina A: Bubla Jarolslav ml. – Bubla Jaroslav st., Otnice
Skupina B: Pelikán František – Pelikán Kamil, Ivančice
Skupina C: Doležel Zdeněk – Mráz Igor, Velešovice

Základní skupiny se hrály velice dlouho a hráče stály hodně sil. Každý z účastníků musel odehrát minimálně 5 klasických setů. Dle postupového klíče do čtvrtfinálového pavouku postupovaly dvě nejlepší dvojice z každé skupiny a dva nejlepší páry ze třetích míst, o kterých musela rozhodnout až srovnávací minitabulka. V play-off nechyběli dva zástupci domácího tenisového oddílu TO Otnice Bubla Jaroslav ml. + Bubla Jaroslav st. a Salajka Jaroslav ml. + Šebeček Marek, třetí otnická dvojice Šebeček Antonín + Špunar Marian, rozehraný turnaj překvapivě skrečovala.
Čtvrtfinále nepřineslo žádné překvapení a mezi čtyři nejlepší se prosadili všichni hlavní favoriti, což předurčovalo obě semifinálová klání pro vyrovnaný souboj. Tenis to byl vskutku krásný. První semifinálový duel ovládli Doležel s Mrázem z Velešovic, když výsledkem 6:3 porazili Krále s Drápalem z Ivančic. Ve druhém semifinálovém zápase předvedli velice atraktivní útočnou hru, místy i service – volley skvěle hrající bratři Pelikánovi z Ivančic. Když jednoznačně přetlačili výsledkem 6:3 opatrně hrající Bublovi z Otnic, kteří zůstali před branami finále po dlouhé době. Ti si však spravili chuť při zápase o 3. místo, když zvítězili poměrem 6:2 nad již zmíněnými Králem a Drápalem z Ivančic, na které zbyla pouze nepopulární bramborová medaile.
Finále letošního turnaje bylo zcela svým průběhem i pojetím zcela ojedinělé. Gentlemanský přístup obou soupeřících stran a přátelská atmosféra se jen tak nevidí. Možná, že to tak bylo poprvé za 14 let, co turnaj pořádám. Opět skvěle hrající sourozenci Pelikánovi hrající vítězné volleye z middle-line vedli již 3:0, když starší z bratrů František (51 let) špatně došlápnul a zápas se musel na více jak 10 min přerušit. Soupeři sportovně počkali a dokonce Igor Mráz přistavil přímo na dvorec zraněnému židli. Po přátelské dohodě bylo rozhodnuto, že se finále nevzdává a utkání se dohraje. Avšak pár z Ivančic limitovaný zraněním už nemohl tvrdě hrající dvojici z Velešovic více vzdorovat. Mráz s Doleželem vyhráli finále 6:4. Bylo to již jejich celkově čtvrté vítězství na Otnice Open.
Turnaj byl ukončen kolem 19. hodiny slavnostním vyhlášením výsledů a dekorováním čtyř nejlepších párů poháry. Výborné občerstvení zajistil p. Ladislav Zedníček na stánku Pod Plechem. Celkem bylo odehráno v rámci 53 zápasů a 480 her během 10 hodin.

Fotografie a historii celého turnaje Otnice Open si lze prohlédnout na sokolském webu www.tj-sokol-otnice.cz

Jsem rád, že se turnaj opět povedl a nikdo se nezranil. Vítězům gratuluji a všem děkuji za účast, konkrétní poděkování patří Marku Šebečkovi, který jako jediný otnický tenista přišel na brigádu při přípravě i ukončení turnaje.

Za TO Otnice, pořadatel Jaroslav Salajka ml.