OTNICE OPEN 2009
18.10.2009

V závěru letní tenisové sezóny “sobota 29. srpna,, se měl uskutečnit 6. ročník tenisového turnaje čtyřher OTNICE OPEN 2009. Předpověď počasí nevěštila na víkend nic dobrého, přesto se do otnického sportovního areálu sjelo více jak 35 hráčů odhodlaných hrát tenis i za nepříznivého počasí. Po několikahodinovém vyčkávání “Pod Plechem u Leony,, byl ředitel turnaje nucen dát hlasovat o náhradním termínu. Svou schopností organizační improvizace dokázal, aby většina přítomných kývla na nedělní ráno, které svým krásně letním, pro tenis však až parným počasím, prověřilo fyzickou připravenost pouze 22 dostavených hráčů. Byli mezi nimi i starší hráči (pan Bubla, pan Gajarský) u kterých bylo jisté, že pokud se propracují po skupinách i do vyřazovacích bojů, čeká je pěkná porce gamů, které je budou stát spoustu sil, proto nikdo z přítomných účastníkům nedával těmto hráčům velké šance na vítězství. I přesto jim patří vyseknout poklonu, že se turnaje zúčastnili a dohráli jej se ctí.

Turnaj navštívila celá řada nových tváří - jak z okresu Vyškov tak i blízkého Brna. Jmenovitě Krejčíř Lukáš - Piják Michal, Vodárek Richard - Zaplatil Radek kteří především sbírali turnajové zkušenosti, nebo zkušení borci Vavříček David - Zeman Pavel, kteří chtěli bojovat o mety nejvyšší. Dále tradiční účastníci v podobě „kopečkářů“ z Vinohrad a „opilců“ z Velešovic.

Po krátké prezentaci a výkladu pravidel, byly jednotlivé dvojice hráčů rozlosovány do dvou skupin, ve kterých byly nasazeny vždy dva páry. Favoritem skupiny A byli dvojnásobní vítězové otnického turnaje Bubla Jaroslav – Pantok Tomáš a loňští finalisté Čarvaš Vít a Vrbacký Pavel z Lelekovic. Nasazené dvojce do skupiny B byly domácí Salajka Jaroslav ml. – Šebeček Marek a Doležel Zdenek – Mráz Igor z Velešovic, kteří byli pasováni do role „černého koně“ turnaje. V utkáních ve skupinách hraných na jeden klasický set nedošlo k žádnému velkému překvapení a vzešly z něj dvě předpokládané čtvrtfinálové čtveřice.

V následném pavouku „play – off“ stojí za zmínku čtvrtfinálový zápas mezi favority (Bubla, Pantok) a zkušenými (Vavříček, Zeman). Obhájci titulu již prohrávali 3:5 a 0:40 a byli tedy míček od vyřazení, od tohoto stavu však nezkazili ani míč (snad náhoda či zkušenosti, kdo ví ?) a utkání obrátili ve svůj prospěch! V ostatních čtvrtfinálových bojích k žádnému dramatu nedošlo a do semifinále se dostaly další tři předpokládané nejvýše nasazené páry.

V prvním semifinálovém deblu se opět jako loni potkaly dvě domácí dvojce (Salajka ml., Šebeček M.) vs. (Bubla, Pantok), kteří opět ze zápasu vyšli vítězně (4:6). V tomto vyrovnaném utkání paradoxně nerozhodoval tenisový um a technika první zmíněné mladší dvojce, ale tenisová chytrost a předvídavost staršího zkušenějšího páru. Druhé semifinále bylo jednostrannou záležitostí, celé utkání měla v režii dvojce z Velešovic (Doležel, Mráz), která v odpočinkovém tempu přehrála duo z Lelekovice (Čarvaš, Vrbacký) poměrem (6:2).

Turnaj vyvrcholil podvečerním finále, ve kterém pokračovali „ranaři“ z Velešovic ve své normě maximálně tří prohraných her na zápas, proti jejich drtivému tlaku a přímočarému tenisu nenašel zkušený pár (Bubla, Pantok) žádnou protizbraň. Velešovice tak opanovaly celé utkání a triumfovaly poměrem (6:3). Turnaj tak zakončily s úctyhodnou bilancí gamů 48:10 a po dvojicích Josef Gajarský - Vladislav Růžička (2004), Ladislav Jůn ml. – Jan Mrňka (2005), Jaroslav Salajka ml. – Marek Šebeček (2006) a Jaroslav Bubla st. – Tomáš Pantok (2007 i 2008) se zaslouženě stali dalšími vítězi závěrečného turnaje sezóny OTNICE OPEN 2009 Doležel Zdenek a Mráz Igor. Po předchozích 5 letech, kdy turnaj vždy úspěšně rozehráli a po požití alkoholu vždy nepostoupili ani ze skupiny, nás letos příjemně překvapili jak svým uceleným vyrovnaným tenisovým projevem tak svou abstinencí. Gratulujeme !!!

Utkání o třetí místo se na rozdíl od finále neslo spíše v přátelském duchu a bronz si v něm zajistil bezchybnou hrou domácí pár (Salajka, Šebeček) když porazil pár (Čarvaš, Vrbacký) v poměru (6:3).

Na závěr patří poděkovat jak zúčastněným sportovcům, kteří hráli všechna utkání „fair – play“ a přislíbili účast i příští rok, tak i pořadatelům, kteří zvládli turnaj po stránce organizační na 100% a paní Leoně Levákové, která zajistila občerstvení a svými výroky harmonizovala celý turnaj. Děkujeme – TO Otnice.

Salajka Jaroslav ml.