Otnice Open 2018
26.08.2018

Otnice Open 2018, 25.8.2018
15. ročník tenisového turnaje čtyřher Otnice Open 2018 je úspěšně za námi. Letošní turnaj se tradičně odehrál poslední srpnovou sobotu 25.8.2018 ve sportovním areálu TJ Sokolu Otnice. Po celou dobu panovaly na tenisových kurtech obavy z počasí. Po více než třech měsících sucha, byl náš více než 16 let starý tenisový povrch s umělou trávou zatížen soustavným deště po dva dny. Jak pořadatelé, tak i všichni hráči byli do deváté raní hodiny v nejistotě, jestli se bude vůbec hrát.
Na turnaj e se přihlásilo 11 dvojic a hrálo se systémem dvou skupin po pěti respektive šesti párech. Po rozlosování, výčtu pravidel a přivítání všech účastníků pořadatelem turnaje, byla první utkání zahájena v 9:15. Na kurty nastoupily nasazené páry z obou skupin, jmenovitě:

Skupina A: Doležel Zdeněk – Mráz Igor, Velešovice a Pelikán František – Král Kamil, Ivančice
Skupina B: Čarvaš Víťa – Procházka Michal, Lelekovice a Salajka Jaroslav – Šebeček Marek, Otnice

Základní skupiny se odehrály velice rychle a před vyřazovacími boji byl prostor legraci při dobrém obědě Pod Plechem. Dle Postupového klíče do čtvrtfinálového pavouku postupovaly čtyři nejlepší dvojice z každé. V play-off nechyběli zástupci domácího tenisového oddílu TO Otnice Salajka Jaroslav ml. + Šebeček Marek, kteří překvapivě zdolali nejvýše nasazenou dvojici z Velešovic Mráze s Doleželem. Ostatní nasazené páry postoupili do semifinále bez překvapení. První semifinálový duel ovládli přesvědčivě hrající Pelikán s Králem z Ivančic. Ve druhém semifinálovém zápase otničtí tenisté vedli již 4:1 nad dvojí z Rousínova Kramářem a Filipem, ale opět zůstali jako předloni před branami finále, když utkání nepochopitelně ztratili a prohráli v poměru 4:6.
Finále letošního turnaje bylo poznamenáno fyzickou indispozicí Františka Pelikána, který se nemohl od třetího gamu plně pohybovat. Pro Františka to bylo takové tenisové ,,dejá vu,, když se mu stala stejná situace u nás ve finále i loni. Špatně došlápnul a musel utkání přerušit. I letos tak v průběhu dalších her již nemohl pár z Ivančic mladší dvojic z Rousínova adekvátně vzorovat a Kramář s Filipem vyhráli jednoznačně 6:1. Bylo to jejich první vítězství na Otnice Open a druhá účast ve finále za 15 let.
Turnaj byl ukončen kolem 18. hodiny slavnostním vyhlášením výsledů a dekorováním čtyř nejlepších párů. Výborné občerstvení zajistil p. Marek Šebeček na stánku Pod Plechem. Celkem bylo odehráno v rámci 33 zápasů a více než 300 her během 8 hodin.

Fotografie a historii celého turnaje Otnice Open si lze prohlédnout na sokolském webu www.tj-sokol-otnice.cz

Jsem rád, že se turnaj opět povedl a nikdo se nezranil. Vítězům gratuluji a všem děkuji za účast.